Jau paskelbtos 2015-ųjų Metų knygos – nugalėtojos

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2015“ nugalėtojomis tapo šios knygos: suaugusiųjų kategorijoje – Dalios Staponkutės eseistikos knyga „Iš dviejų renkuosi trečią: mano mažoji odisėja“ („Apostrofa“), poezijos kategorijoje – Vlado Braziūno knyga „Stalo kalnas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), knygų paaugliams kategorijoje – Rebekos Unos „Atjunk“ („Alma littera“) ir vaikų kategorijoje – Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Ruduo“(Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“).

Dalios Staponkutės knygoje „Iš dviejų renkuosi trečią: mano mažoji odisėja“ permąstomas buvimas tarp dviejų skirtingų kultūrų, bandant išlaikyti ryšį su lietuviškomis šaknimis, bet kartu suvokiant neišvengiamą kartų atitolimą. Tai knyga apie skausmingą blaškymąsi tarp dviejų tėvynių, išdrįstant pripažinti savo netobulumą ir klaidas, padarytas bendraujant su artimaisiais, ir galiausiai atrastas atsakymas, kad tikroji gyvenamoji vieta yra kalba – ji didesnė už pasaulį.

Poeto Vlado Braziūno knygoje „Stalo kalnas“ pinama lietuvių mitologijos, peizažo, klajonių, dvejonių ir minčių pynė. Pasąmonės ir istorijos gelmės, dievo ieškojimas, žmogaus vieta pasaulyje – pagrindinės poeto temos. Jo eilėraščiai lengvi, elegantiški, iškalbingi.

Rebekos Unos antiutopijoje „Atjunk“ skaudžiai atskleidžiama, kaip, veikiami šiuolaikinių technologijų, pasinaudodami stulbinamais mokslo laimėjimais, žmonės ne tik tobulėja, bet ir praranda žmogiškus pojūčius, individualumą, bendravimo įgūdžius, o svarbiausia – galimybę pajusti visapusį kito žmogaus artumą.

Ramunės Savickytės apsakyme „Adelės dienoraštis. Ruduo“ ketvirtokė mergaitė savo dienoraštyje dalinasi savo įspūdžiais apie namus ir mokyklą. Adelė, iš arčiau pažinusi savo naująją mokytoją, ne tik ima ją suprasti, bet ir pamėgsta, susidraugauja.

Metų knygos rinkimus laimėję autoriai buvo apdovanoti vasario 28 dieną 14 valandą Vilniaus knygų mugės Forume-LRT studijoje specialiai jiems sukurtais vardiniais atspaudais.

Akcijos „Metų knygos rinkimai“ tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja – pristatyti geriausius šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinius.

Akciją rengia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.

Akcija „Metų knygos rinkimai 2016“ bus skelbiama šių metų rudenį. Laukiame su nekantrumu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

4 × 5 =

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.