Ben Elton. Du broliai

Pagrindiniai knygos veikėjai – broliai Paulius ir Otas – dvyniai. Du sūnūs, vienodai auginami ir vienodai mylimi. Beveik vienodi. Išskyrus vieną skirtumą. Skirtumą, kuris nesvarbus jų tėvams, tačiau toks reikšmingas, kad gali tapti mirties ar gyvybės klausimu. Vienas brolis žydas, o kitas – grynakraujis arijas.

1920-tais metais Berlyno ligoninėje tuo pačiu metu gimdė dvi moterys. Vienai jų gimė du berniukai, deja, vienas iš karto mirė. Kitos moters naujagimis liko be motinos. Pirmoji šeima ilgai nedvejojusi priėmė sprendimą ir namo grįžo su dviem vaikais.

Tą pačią dieną Miunchene buvo sukurta partija, kuri netrukus vieną brolį išaukštins, o kitą bandys sunaikinti kartu su milijonais nekaltų žmonių. Augantys broliai laiką leidžia nerūpestingai. Jie užmezga draugystes, išgyvena pirmąsias meiles bei kitas paaugliškas dramas.

Deja, į valdžią ateina Hitleris, o Paulius ir Otas – žydai. Bent jau vienas iš jų. Keičiantis politinei santvarkai kilmė tampa nepaprastai svarbi ir broliai priversti priimti sprendimus, kurie turės siaubingų pasekmių.

Knygos siužetas nukelia į prieškario Vokietiją, veda per Antrojo Pasaulinio karo dienas iki pokario Londono. Linksma gaida ir viltimi pradėtas pasakojimas mainosi ir transformuojasi į kraupų sugriautų likimų liudijimą.

Benas Eltonas – anglų rašytojas, režisierius, stendapo komikas, skandalingo miuziklo We Will Rock You kūrėjas.

Rašytojo B. Eltono nuotrauka iš Wikipedia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

sixteen + ten =

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.