Duomenų bazėje – ekspertų nuomonės apie socialinės žiniasklaidos rizikas ir kovą su dezinformacija

Atviroji prieiga – tai nemokama interneto prieiga prie mokslinių tyrimų produkcijos (mokslinių straipsnių, tyrimų duomenų, konferencijų pranešimų ir kitos medžiagos), kurią kiekvienas vartotojas gali laisvai skaityti, kopijuoti, spausdinti nedidelį skaičių kopijų, įsirašyti į savo kompiuterines laikmenas.

Taylor & Francis eBooks atvirosios prieigos platforma talpina mokslo, technologijų, inžinerijos, medicinos, humanitarinių ir socialinių mokslų elektronines knygas. Prieiga prie platformos vartotojams leidžia ieškoti el. knygų turinio, filtruoti paieškos rezultatus pagal temą, publikavimo datą ir paskelbimo metus bei kurti citatas APA formatu.

Taylor & Francis eBooks rasite daugiau nei tūkstantį įvairios tematikos knygų bei virš 13 tūkstančių knygų skyrių. Duomenų baze galima naudotis visose bibliotekos skaityklose.

Siūlome keletą knygų medijų ir informacinio raštingumo tema:

Paul Mihailidis „Civil Media Literacies”

Mažos ir didelės bendruomenės naudoja jungiamąsias platformas, kad galėtų dalytis informacija, įsitraukti į vietos problemas, palengvinti diskusijas ir pasisakyti įvairiais socialiniais klausimais.  Knygoje P. Mihailidis  tyrinėja kasdienio įsitraukimo į pilietinį gyvenimą sandarą ir išteklius – žmogiškuosius, technologinius ir praktinius – kuriuos piliečiai naudoja dalyvaudami pilietinėse akcijose, siekdami teigiamo socialinio poveikio.

P. Mihailidis ne tik nagrinėja kasdienius pilietinius veiksmus, kurie  atspindi žiniasklaidos, skaitmeninio raštingumo bei žmonių ryšį, bet ir pateikia modelį, kaip įgalinti jaunus piliečius naudotis žiniasklaida prasmingai ir įsitraukti į kasdienį gyvenimą.

Manlio Cinalli, Hans-Jörg Trenz, Verena K. Brändle, Olga Eisele, Christian Lahusen. „Solidarity in the Media and Public Contention over Refugees in Europe“

Šioje knygoje nagrinėjama „Europos pabėgėlių krizė“ ir pateikiama nuodugni lyginamoji analizė, kaip visuomenės požiūrį į pabėgėlius ir humanitarines nuostatas formuoja politinės naujienos.

Tarptautinė autorių komanda nagrinėja žiniasklaidos vaidmenį aprašant solidarumą su pabėgėliais iš įvairių perspektyvų. Daugiausia dėmesio skiriama viešajai sferai, knygoje laikomasi prielaidos, kad solidarumas yra socialinė vertybė, politinė sąvoka ir teisinis principas. Analizė apima aštuonias Europos šalis – Daniją, Prancūziją, Vokietiją, Graikiją, Italiją, Lenkiją, Šveicariją ir Jungtinę Karalystę.

Knygoje pabrėžiamas svarbus žiniasklaidos vaidmuo formuojant nacionalinį ir tarptautinį solidarumą.

Victoria A. Goodyear, Kathleen M. Armour „Young People, Social Media and Health”

Socialinės žiniasklaidos paplitimas jaunų žmonių gyvenime yra plačiai pripažįstamas, tačiau įrodymais pagrįsto supratimo apie socialinės žiniasklaidos poveikį jaunų žmonių sveikatai ir gerovei yra mažai.

Knyga „Young People, Social Media and Health“ paremta naujais tyrimais, kad suprastų, paaiškintų ir iliustruotų jaunų žmonių dalyvavimo socialinėje žiniasklaidoje patirtį; taip pat apie poveikį jų sveikatai, gerovei ir fiziniam aktyvumui.

Naudojant empirines atvejų studijas, skaitmenines reprezentacijas ir įvairių sektorių bei tarpdisciplininių suinteresuotųjų šalių ir akademikų gautus įrodymus, knygoje nurodomos socialinės žiniasklaidos galimybės ir su rizika susijęs poveikis.

Knyga patiks studentams, mokslininkams ir visiems, besidomintiems tokiomis sritimis kaip sporto sociologija, jaunimo sporto raida, vidurinis fizinis lavinimas ir žiniasklaida.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

one × two =

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.