Skaitiniai Helovinui

Helovinas – anglų kalbos žodis (angl. Halloween). Tačiau šios šventės pavadinimo kilmė – gana įdomi: dabartinis Helovinas atsirado sutraukus trižodį anglišką šventės pavadinimą All Hallows’ Eve. Tai Visų šventųjų išvakarės prieš lapkričio 1 d. minimą Visų šventųjų dieną.

Kalbininkai Heloviną siūlo vadinti Vaiduoklių švente, Šiurpnakčiu ar net Šmėklinėmis.

Jei spalio 31-ąją – šiurpiausią metų naktį – norėtųsi paskaityti bauginančią istoriją, patirti dar nepatirtų emocijų ir geriau suprasti mirties reikšmę, galbūt sudomins šios rekomendacijos:

„Moteris juodais drabužiais” (aut. Susan Hill). Jei norisi tradicinės  vaiduoklių istorijos, ši knyga kaip tik jums. Artūras Kipsas, jaunesnysis Londono teisininkas, savo darbdavio paprašomas sudalyvauti ponios Drablou laidotuvėse. Prieš tai jis turi užsukti į Ungurių pelkės dvarą sutvarkyti reikalingus dokumentus. Artūrui nuolat rodosi juodai apsirengusi moteris, kuri neatrodo labai piktavališka, o advokatas turi dar daug neužbaigtų darbų, tad, norėdamas juos visus atlikti kuo greičiau, jis nusprendžia naktį praleisti dvare. Tačiau tolimesni įvykiai sukelia Artūrui abejonių, ar šis sprendimas buvo geras.

„Sleido namas” (aut. David Mitchell). Šiurpi pasaka prieš miegą suaugusiesiems – šie žodžiai geriausiai apibūdina knygą.

Kas devyneri metai paskutinį spalio šeštadienį nuošalaus skersgatvio sienoje pasirodo mažos juodos geležinės durelės. Jei esate tas, kurio reikia, lengvai jas atversite ir pateksite į puikų sodą, kuriame stūkso Sleido namas. Maloni moteris pasitiks ir pakvies į vidų. Iš pradžių iš namo išeiti nesinorės. Tačiau vėliau paaiškės, kad ištrūkti jau nebegalite. Penki skirtingi personažai apsilankę šiame name ir penkios skirtingos bei labai šiurpios istorijos.

„Daktaras miegas” (aut. Stephen King). Psichologinė įtampa šiame romane prasideda nuo pat pirmųjų eilučių.

Jei atsimenate Denį iš S. Kingo romano „Švytėjimas“, tai šioje knygoje jį vėl sutiksite.  Čia Denis jau vidutinio amžiaus sulaukęs slaugos namų darbuotojas, kuris kaip išmanydamas mėgina kabintis į gyvenimą. Persekiojamas praeities demonų, Denis beviltiškai stengiasi nusikratyti polinkio į depresiją ir alkoholizmą. Kaip jam pavyksta su tuo kovoti, sužinosite šioje knygoje.

„Meilės laiškai mirusiesiems” (aut. Ava Dellaira).  Viskas prasideda nuo užduoties anglų kalbos pamokoje – mokiniai turi parašyti laišką mirusiam žmogui. Lorelė pasirenka Kurtą Cobainą, nes jis patiko jos seseriai Mėjai ir kuris mirė jaunas, kaip ir Mėja. Netrukus Lorelės sąsiuvinis prisipildo laiškų mirusiesiems – Janis Joplin, Heathui Ledgeriui, Ameliai Earhart, Amy Winehouse, bet nei vieno laiško ji taip ir neatiduoda mokytojai. Ji rašo apie tai, kaip jaučiasi pradėjusi lankyti vidurinę mokyklą, kaip sekasi susirasti naujų draugų, kaip gyvena subyrėjus šeimai, kaip pirmą kartą gyvenime įsimyli ir, svarbiausia, kaip gedi sesers. Tik kaip gedėti to, kam dar neatleidai? Tai knyga apie šeimą, meilę ir mirtį.

 

„Tibeto mirusiųjų knyga”. Mirtis dažnai ateina be įspėjimo ir jos neįmanoma išvengti. Bet ar įmanoma suprasti, kas vyksta už šio pasaulio ribų, ir galbūt šiek tiek kitaip nugyventi tas mums brangias minutes? Ar yra būdas palydėti į Amžinybę išeinantį ir suvokti, kas mūsų pačių laukia Anapus? Tai yra vienas svarbiausių šventųjų tekstų pasaulyje, senovinis Jėgos šaltinis, esminis Himalajų kultūrų pažinimo instrumentas ir Sielos vedlys į pasaulį anapus. Šie klausimai nagrinėjami kartu su VIII amžiaus Guru Padmasambhava, kuris laikomas „Tibeto mirusiųjų knygos” autoriumi. Aišku, pats jis šios knygos nerašė – tik perdavė  mokymą, su kuriuo ir susipažįstame skaitydami šią knygą. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

14 + nine =

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.