Antano Smetonos raštai, kalbos
„Tos didžiosios Antano Smetonos mintys, kurios mūsų tautos gyvenime naują epochą atžymėjo, tebėra dar gyvos ir nepakitėjusios, nes jos buvo spaudoje skelbiamos. Jos yra be galo mums svarbios ir brangintinos. Jų reikšmė nėra vienos dienos ar vienerių metų. Jos yra glaudžiai susijusios su mūsų visuomeniniu, politiniu bei kultūriniu gyvenimu. Tai sėklos – iš kurių tas gyvenimas išaugo.“ Pr. Meškauskas (Smetona, Antanas. Antano Smetonos didžiosios mintys. Kaunas: V. Staniulio knygynas, 2014, P. 7)
„Ši knyga yra rinkinys kalbų (ne visų, o tik indomesnių), mano pasakytų įvairiomis progomis, nuo 1927 ligi 1934 metų. Jon ineina ir mano kiek straipsnių iš to pat laikotarpio… Rinkinyje pareikšta ir mano tautinė ideologija, aprėpianti beveik visas mūsų kultūros sritis.“ Antanas Smetona (Iš: Smetona, Antanas. Pasakyta parašyta, 1927 – 1934. Kaunas: Spindulys, 1992, P. XI, XIV)
Knyga išleista Vytauto Didžiojo universiteto Išeivijos studijų centro ir yra 1-as tomas iš leidžiamo Egzodo archyvo. Leidinyje skelbiamas Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos (1874 – 1944) egzilinio laikotarpio (1940. 06. 15 – 1944. 01. 09) susirašinėjimas su diplomatais, žymiais Amerikos lietuvių veikėjais, JAV politikais. Tomą sudaro 484 laiškai; iš jų 172 laiškai rašyti Smetonos ir 312 kitų asmenų laiškai adresuoti prezidentui. Dokumentai paimti iš Broniaus Kviklio archyvo, saugomo Vytauto Didžiojo universiteto Išeivijos studijų centre.
Prezidentas Antanas Smetona – iškiliausias Lietuvos politikas ir visuomenės veikėjas, palikęs išskirtinai didelį rašytinį palikimą. Žinomo publicisto, istoriko, humanitarinių mokslų daktaro, profesoriaus Algimanto Liekio penkių tomų rinkinyje „Prezidentas Antanas Smetona. Raštai, kalbos, darbai“, sudarytame naudojantis daugiau kaip 300 šaltinių, apžvelgiami pirmojo Lietuvos Prezidento biografijos bruožai, kūrybinis palikimas, skelbiami įvairiuose leidiniuose publikuoti Prezidento darbai.