Neįprastos pasaulio bibliotekos

2018-06-21

Vancouver-Public-Aerial-View

Vankuverio viešoji biblioteka yra antroji pagal dydį viešoji biblioteka visoje Kanadoje, kurioje yra daugiau kaip du milijonai elementų. Pagrindinė bibliotekos filialas, Centro filialas, apima visą miesto bloką Vankuverio centre, vadinamą bibliotekos aikštė. Centro filialas yra neįtikėtinas devynias istorijas aukštas ir apsuptas laisvųjų sienų, kuriose yra skaitymo ir studijų kambariai.

 

Nepaisant klasikinio baltos spalvos schemos, Štutgarto miesto biblioteka iki šiol yra viena iš labiausiai patrauklių modernių bibliotekų. Minimalizmu pribloškiantis pastatas yra Korėjos architekto Yi Eun-Young produktas. Biblioteka atidaryta 2011 m. pabaigoje, o statybos kainavo beveik 80 mln. eurų.

Pastato įėjimą įkvėpė Étienno-Louiso Boullée sukurtas Isaaco Newtono mauzoliejaus projektas. Ši biblioteka nėra be ginčų – daugelis žmonių skundėsi, kad mieste jis atrodo pernelyg neįprastai .

Perugia

 

Šios bibliotekos dizainas primena filmą „Marsas atakuoja“. Sandro Penna vardo biblioteka Perugia mieste (Italija) buvo suprojektuota atsižvelgiant į skrydžio lėkštę. Rezultatas – futuristinė, žėrinti biblioteka, kuria drąsiai kalba šis miestas, pilnas senovės istorijos ir architektūros.  Bibliotekos skaidrios rausvai raudonos sienos ir disko formos suteikia daugybę šviesos, sukuriančios malonų ir atpalaiduojantį jausmą.

 

 

 

Daugelis suaugusiųjų vis dar gali prisiminti savo mėgstamiausias vaikystės knygas. Japonijoje Iwaki mieste  privati biblioteka turi daugiau nei tūkstantį nuotraukų knygų  iš viso pasaulio. 2005 m. Japonų architektas Tadao Andas sukūrė šią privačią specialią biblioteką daugiausia tenkindamas trijų ikimokyklinio ugdymo įstaigų norus. Paveikslėlių knygų bibliotekoje vienintelę spalvą tiekia ryškūs pačių knygų raštai. Koridoriai – sąmoningai tamsūs. „Jūs galėsite matyti šviesą dėl tamsos“, – sako Andas.

 

 

 

Architektai iš „Coelacanth K & H Architects“ sukūrė Kanazawos Umimirai viešąją biblioteką, siekdami sukurti idelią skaitymo aplinką. Siekiant šio tikslo buvo specialiai įrengtos šildomos grindys, natūralios šviesos šaltiniai ir kitos savybės. „Perforavimo siena“, kurią sudaro tūkstančiai mažų angų, leidžia natūralų apšvietimą į pastatą, didina bendrą vietos jausmą. Ši japonų biblioteka buvo atidaryta 2011 m. ir atspindi daugybę šiuolaikinių minimalistinių erdvių.

 

 

LiYuan-Library

2011 m. pastatytą mažame Huairou kaime Pekino pakraštyje, šią gražią gamtos įkvėptą biblioteką sukūrė Li Xiaodong.

175 kvadratinių metrų pastato interjeras erdvėje yra įvairus, naudojant nedideles pakylas, skirtas sukurti skirtingas vietas. Medinės lazdelės išryškina šviesą ir tolygiai paskleidžia visoje erdvėje, kad suteiktų tobulą skaitymo atmosferą. Biblioteka neturi elektros energijos tiekimo ir sutemus uždaroma.

 

Nam-June Paik meno centro pirmame aukšte įsikūrusi ultra moderni viešoji biblioteka buvo sukurta Nahyun Hwang ir David Eugin Moon kaip daugiafunkcinis erdvinis prietaisas, kuris iš naujo nustato bibliotekos lankytojų ir informacijos santykį.

Skirtingai nuo įprastos bibliotekos, „Nam June Paik“ biblioteka siekia skatinti „atsitiktinę prieigą prie informacijos ir jos pateikimą už numatyto vartojimo“. Savanoriškai išreiškiant ir suderinant idėjas informacijos vartotojas tampa gamintoju, ir statinis bibliotekos turinys kinta dinamiškai.

 

Šaltinis: http://allthatsinteresting.com/the-worlds-coolest-libraries
https://ebookfriendly.com
https://www.atlasobscura.com/places/la-tete-au-carre-library